Thursday 12 December 2024 hours 12:00 (UTC +01:00)
REGNO D'ITALIA. Torino. Vittorio Emanuele II (1861 - 1878). 10 lire 1863. Au (18,2 mm; 3,25 g)
Gig. 27. SPL/FDC