Lot 137 | Augusto Murer (Falcade 1922 - Padova 1985)

Lucas - Via Nino Bixio 32, 20129 Milano
Monday 21 June 2021 hours 15:00 (UTC +01:00)

Augusto Murer (Falcade 1922 - Padova 1985)

Figure
Scultura in bronzo
Firmata e datata 1983 al centro della base
Figures
Bronze sculpture
Signed and dated 1983 in the center of the base
68 x 55 x 27 cm