Tuesday 19 April 2016 hours 15:00 (UTC +01:00)
PABLO PICASSO (1881-1973)
Rembrandt et tetes de femmes 1934
acquaforte cm 13,9x20,8
firmato in basso a destra
Bloch N.207
etching 5,4x8,1 in
signed lower right
Bloch N.207